Tradycje

Urodziny

<uzupełnić o nowe reguły>

Wigilia

Co roku w drugiej połowie grudnia organizujemy spotkanie wigilijne, jego forma jest dość płynna, ale zazwyczaj daje ono możliwość spróbowania potraw przyrządzonych przez innych członków labu, a głównym punktem programu jest rozegranie „gry wigilijnej”, zabawy na którą każdy przynosi od 1 do 3 prezentów o wartości powyżej 10 zł i w której za sprawą losu dajemy i odbieramy sobie prezenty. Gra wigilijna to wydarzenie budzące najwięcej emocji w całym roku, dlatego warto poświęcić trochę czasu na znalezienie prezentów, o które będą toczyć się najbardziej zażarte boje.

Zasady Gry Wigilijnej:

Przygotowanie:

każdy w miarę możliwości przynosi 1-3 zapakowane prezenty, minimalny koszt pojedynczego prezentu to 10 PLN (oczywiście nie ma tutaj ograniczenia). Ważne żeby był to fajny prezent.

prezenty pakujemy (żeby nie było widać, co jest w środku) i po przyjściu do na spotkanie wkładamy na prezentowy stół, żeby nie było wiadomo, kto przyniósł co – należy zachować dyskrecję. Nie ujawniamy informacji, który prezent przynieśliśmy, nigdy.

I runda:

gramy używając dwóch kostek, osoba która wyrzuci „6” może wybrać dowolny prezent rozpakować i cieszyć się :) gramy do momentu, aż wszystkie prezenty zostaną rozdane i rozpakowane. Prezenty kładziemy przed sobą tak aby każdy widział co może zdobyć.

II runda:

gramy z ograniczeniem czasowym (np. 2 min na osobę), w czasie tej rundy znowu każdy z graczy rzuca kostką:

- wyrzucenie „1” oznacza, że musimy oddać któryś ze swoich prezentów dowolnej osobie (jeżeli nie mamy żadnego prezentu to nic nie oddajemy).

- wyrzucenie „3” oznacza, że możemy zamienić dwa dowolne prezenty pomiędzy dwoma dowolnymi osobami (także nami a inną osobą).

- wyrzucenie „6” pozwala na zabranie dowolnego prezentu dowolnej osobie.